Kategorie
Partnerzy
Wyróżnienia
medal
Najnowsze posty
Uspokajające

Uspokajające

Aktywne filtry

Smoczki uspokajające

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zróżnicowany wybór smoczków, stworzonych z myślą o zapewnieniu pociechom najwyższego komfortu i spokoju, a rodzicom pewności, że ich maluchy korzystają z produktów najwyższej jakości.

Nasze smoczki uspokajające zostały zaprojektowane z dbałością o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Wszystkie produkty są bezpieczne, wykonane z materiałów wolnych od BPA, ftalanów i innych substancji szkodliwych dla zdrowia. Dodatkowo, każdy produkt posiada certyfikat zgodności z normami bezpieczeństwa.

Szeroki wybór smoczków uspokajających w AbuAbu

W tej kategorii, znajdują się smoczki dla dzieci w różnym wieku, od noworodków po maluchy, co pozwala na idealne dopasowanie produktu do potrzeb Twojego dziecka. Oferujemy smoczki ortodontyczne, które promują prawidłowy rozwój jamy ustnej, jak również te tradycyjne, sprawdzone przez wiele pokoleń rodziców.

Dbając o komfort maluchów, smoczki uspokajające dostępne w naszej ofercie mają różne kształty i wielkości, tak by idealnie pasować do buzi Twojego dziecka. Dodatkowo, wielu naszych produktów posiada specjalne uchwyty, które ułatwiają dziecku chwytanie smoczka, a także pokrowce na smoczki, zapewniające higienę nawet podczas podróży.

Kolorystyka i design naszych smoczków są tak różnorodne jak gusta naszych klientów. Oferujemy zarówno smoczki w stonowanych, klasycznych kolorach, jak i te ożywione, z zabawnymi nadrukami i wzorami. Wiele z nich jest dostępnych w zestawach, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy smoczek jest często gubiony lub jeśli chcesz mieć kilka smoczków na zmianę.

Również pomyśleliśmy o rodzicach i wprowadziliśmy do oferty smoczki nocne, które świecą w ciemności, dzięki czemu łatwo je odnaleźć w nocy. Dodatkowo, dla tych, którzy chcą śledzić rozwój swojego dziecka, mamy smoczki z termometrem, które pozwalają monitorować temperaturę ciała malucha podczas korzystania ze smoczka.

Kiedy warto wprowadzić smoczek uspokajający u dziecka?

Smoczek uspokajający pełni różne funkcje, ale bez wątpienia do najważniejszych z nich należy zaliczyć zaspokojenie potrzeby ssania. Smoczki uspokajające stanowią dobrą i skuteczną alternatywę dla piersi mamy lub butelki do karmienia. Dodatkowo do zalet smoczka uspokajającego należy zaliczyć:

  • szybsze i spokojniejsze zasypianie,
  • Łagodzenie stresu, samotności u dziecka,
  • lepszą pracę jelit,
  • możliwość ćwiczenia oddychania przez nos i połykania w jednym czasie.

Jak dobrać właściwy smoczek uspokajający?

Smoczek to jeden z obowiązkowych elementów wyprawki maluszka. Współcześnie smoczki są tak zaprojektowane, aby uspokoić dziecko i przynieść mu ukojenie, natomiast nie uzależniają. Istotną kwestią jest natomiast to, jak wybrać odpowiedni smoczek uspokajający dla dziecka, aby spełniał on wszystkie swoje funkcję i był wygodny w użytkowaniu.

Smoczki dzielimy na kilka rodzajów:

  • symetryczne,
  • anatomiczne,
  • okrągłe.

W zależności od rodzaju smoczka, różni się on budową oraz dodatkowymi funkcjami. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby smoczek jak najbardziej przypominał pierś, a dokładniej kształt kobiecego sutka. Ma to szczególne znaczenie dla niemowląt, które są karmione głównie piersią.

W przypadku wyboru idealnego smoczka uspokajającego, warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Najczęściej w sprzedaży znajdują się smoczki silikonowe i lateksowe, tzw. kauczukowe. Smoczki silikonowe są dużo trwalsze oraz nie posiadają żadnego zapachu. Inaczej jest w przypadku smoczków lateksowych, które wyróżniają się miękką i przyjemną strukturą.

Smoczek uspokajający dynamiczny a ortodontyczny – najważniejsze różnice

Decydując się na wybór odpowiedniego smoczka dla dzieci, warto zwrócić uwagę na jego typ. Najczęściej wybierane są smoczki dynamiczne oraz ortodontyczne.

Smoczek dynamiczny ma za zadanie wywoływać u dziecka naturalny sposób ssania. Jego działanie jest zbliżone do ssania piersi matki podczas karmienia. U nasady smoczek jest twardszy, natomiast miękka część znajduje się u góry.

Smoczek anatomiczny, inaczej ortodontyczny wyróżnia się specyficznym kształtem – delikatnie spłaszczonym u szczytu. Dzięki temu jest łagodny dla dziąseł i zębów oraz sam dopasowuje się do kształtu buzi dziecka. Nie powoduje wad zgryzu.

Smoczki uspokajające – dlaczego warto skorzystać z oferty AbuAbu?

Nasz sklep AbuAbu to miejsce, gdzie każdy rodzic znajdzie coś dla swojego dziecka. Oferujemy produkty, które są nie tylko praktyczne i bezpieczne, ale również estetycznie zaprojektowane. Chcemy, abyś mógł z łatwością znaleźć idealny smoczek, który pomoże uspokoić Twoje dziecko i przyniesie mu komfort oraz spokój. Oprócz smoczków uspokajających oferujemy kompleksowy asortyment dla maluchów, taki jak pozytywki dla dzieci czy butelki dla niemowląt antykolkowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Czas prezentów Czas prezentów

Święta, urodziny czy po prostu pierwsza wizyta po pojawieniu się na świecie dziecka,  to czas prezentów. I tu pojawia...

czytaj całość
Nie chcę tego dziecka Nie chcę tego dziecka

Zdarza się, że mama lub oboje rodzice, nie mogą lub nie chcą opiekować się narodzonym dzieckiem. Ciąża nie zawsze...

czytaj całość
Położna i opieka lekarska Położna i opieka lekarska

Pierwsze dni dziecka to czas niespokojny zarówno dla maluszka jak i dla zmęczonej porodem mamy. Dla wyeliminowania...

czytaj całość