Kategorie
Partnerzy
Wyróżnienia
medal
Najnowsze posty
Książeczki

Książeczki

Aktywne filtry

Książeczki sensoryczne dla niemowląt

Książeczki sensoryczne dla niemowląt są zaprojektowane w taki sposób, aby rozwijały poszczególne zmysły maluchów. Dzięki nim dzieci kształtują swoje zdolności poznawcze oraz uczą się otaczającego je świata. Wykorzystują do tego zmysł dotyku, słuchu oraz wzroku. Są one polecane dla najmłodszych, gdyż stymulują rozwój zmysłów.

W jaki sposób książeczki sensoryczne wpływają na rozwój dzieci?

Książeczki sensoryczne dla dzieci przede wszystkim rozwijają zmysł dotyku. Znajdują się w nich różne obrazki wykonane z różnorodnych materiałów o innej teksturze. Dziecko dotykając je, zaczyna poznawać różnice, które występują między nimi. Dzięki temu uczy się wrażliwości na różne materiały i jest w stanie je wykryć poprzez dotyk. 

Niewątpliwą zaletą stosowania książek sensorycznych jest także ich korzystny wpływ na wzrok. Najczęściej są one pełne kolorowych ilustracji przyciągających wzrok. Dzięki nim dzieci uczą się rozpoznawać kształty oraz kolory. Warto wybierać książeczki sensoryczne, które są jak najbardziej różnorodne. Dzięki temu codzienne ich przeglądanie będzie dostarczało dziecku nowych wrażeń.

Wymieniając zalety oraz wpływ na rozwój dziecka nie można pominąć także tego, że rozwijają one umiejętności manualne. Są w nich zawarte różnego rodzaju elementy, takie jak guziki, przyciski czy zaczepy. Dziecko poprzez ich dotykanie rozwija swoje umiejętności manualne. Jest to niezwykle ważne dla prawidłowej koordynacji ruchowej.

Wspólna zabawa książkami sensorycznymi to także sposób na budowanie bliskiej relacji między dzieckiem a rodzicami. Może także być świetnym krokiem do wypowiadania pierwszych słów, zwłaszcza gdy rodzice opowiadają maluchowi, co dzieje się na poszczególnych stronach książki.

Jakie książeczki sensoryczne wybrać dla niemowląt?

Warto wybierać książki zawierające bezpieczne materiały, takie jak aksamit, bawełnę czy miękki plusz. Należy także dokładnie sprawdzić, czy książeczka nie zawiera żadnych ostrych elementów, które mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. Najlepszym wyborem dla dzieci są książeczki sensoryczne, które są bardzo różnorodne. Dzięki temu będą one oddziaływały na różne zmysły, a maluch nie znudzi się nimi zbyt szybko. Nie można także zapomnieć o tym, że materiały edukacyjne powinny być estetycznie wykonane.

W AbuAbu posiadamy szeroki wybór książeczek sensorycznych dla najmłodszych, a także pozytywki i grzechotki dla dzieci

Czas prezentów Czas prezentów

Święta, urodziny czy po prostu pierwsza wizyta po pojawieniu się na świecie dziecka,  to czas prezentów. I tu pojawia...

czytaj całość
Nie chcę tego dziecka Nie chcę tego dziecka

Zdarza się, że mama lub oboje rodzice, nie mogą lub nie chcą opiekować się narodzonym dzieckiem. Ciąża nie zawsze...

czytaj całość
Położna i opieka lekarska Położna i opieka lekarska

Pierwsze dni dziecka to czas niespokojny zarówno dla maluszka jak i dla zmęczonej porodem mamy. Dla wyeliminowania...

czytaj całość