Kategorie
Partnerzy
Wyróżnienia
medal
Najnowsze posty

Ostatnie wpisy

 • Czas prezentów
  Czas prezentów

  Święta, urodziny czy po prostu pierwsza wizyta po pojawieniu się na świecie dziecka,  to czas prezentów. I tu pojawia się zawsze dylemat - postawić na zabawkę dla dziecka, czy kupić coś bardziej praktycznego, co pomoże rodzicom? Podpowiadamy, co kupić maluszkowi i nieco już starszemu dziecku, gdy udajemy się uroczystą  wizytą.

  czytaj całość
 • Nie chcę tego dziecka
  Nie chcę tego dziecka

  Zdarza się, że mama lub oboje rodzice, nie mogą lub nie chcą opiekować się narodzonym dzieckiem. Ciąża nie zawsze jest zaplanowana i upragniona i nie każda kobieta jest gotowa do bycia matką. Ale z najtrudniejszej nawet sytuacji jest wyjście i można liczyć na wsparcie. Należy jednak podjąć odpowiedzialną decyzję, bo będzie ona miała wpływ na całe dalsze życie i matki i dziecka. Mama decydująca się na oddanie dziecka do adopcji nie robi nic złego. Kierując się dobrem dziecka nie porzuca go,...

  czytaj całość
 • Położna i opieka lekarska
  Położna i opieka lekarska

  Pierwsze dni dziecka to czas niespokojny zarówno dla maluszka jak i dla zmęczonej porodem mamy. Dla wyeliminowania nerwów i stresu, najważniejsza jest dobra organizacja opieki nad dzieckiem, pielęgnacja i właściwe karmienie piersią, co zapewnia maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia więź z mamą. Bezcenna w tych dnia będzie pomoc położnej środowiskowej. 

  czytaj całość
 • Świadczenia na dziecko
  Świadczenia na dziecko

  Urodzenie pierwszego lub kolejnego dziecka wspierane jest wieloma zasiłkami, dodatkami i świadczeniami. Część z nich przysługuje każdemu, część zależna jest od kryterium dochodowego, choć to od dawna jest problematyczne. Podpowiadamy, kto i na jakie wsparcie może obecnie liczyć. 

  czytaj całość
 • Pierwsze dni w domu
  Pierwsze dni w domu

  Gdy w szpitalu po porodzie wszystko jest w porządku zarówno z mamą jak i z dzieckiem, następuje oczekiwany, ale i pełen obaw, powrót do domu. A w domu, wszystko co potrzebne dla mamy i dziecka, najlepiej przygotować jeszcze przed pójściem do szpitala. W pierwszych dniach wystarczą podstawowe rzeczy, nie jest konieczne kompleksowe urządzenie pokoju. Noworodek najbezpieczniej czuje się przy mamie więc możliwe, że najlepszym rozwiązaniem będzie kosz Mojżesza lub dostawiane do łóżka rodziców...

  czytaj całość
 • Poród - co zabrać do szpitala
  Poród - co zabrać do szpitala

  Gdy zbliża się oczekiwany moment przyjścia dziecka na świat, przyszła mama zaczyna pakować torbę, którą zabierze ze sobą do szpitala. I tu często pojawia się dylemat – co ze sobą zabrać? Co jest niezbędne, a co tylko może się przydać? Podpowiemy Wam, jak rozsądnie się spakować.

  czytaj całość
 • Czy smoczek szkodzi?
  Czy smoczek szkodzi?

  Smoczek używany umiejętnie i w odpowiednim czasie, nie powinien szkodzić dziecku. Smoczek może być dla dziecka niezwykle ważny – pomoże uspokoić, zapewni poczucie bezpieczeństwa i potrzebę bliskości. A przede wszystkim zaspokoi naturalną potrzebę ssania. Smoczek z pewnością nie zaszkodzi, jeśli będzie podawany dziecku tylko wtedy, gdy jest to konieczne i gdy dziecko samo go potrzebuje. Ten swoisty uspokajacz nie może być odpowiedzią na każdy płacz dziecka.

  czytaj całość
 • Smoczek uspokajający dla dzieci - zalety, wady, zasady
  Smoczek uspokajający dla dzieci - zalety, wady, zasady

  Opinie na temat podawania dziecku smoczka od lat są podzielone. Smoczek ma zarówno  zwolenników jak i zaciekłych przeciwników, a swoje opinie na ten temat wyrażają nie tylko babcie, ciocie i znajomi, ale także lekarze pediatrzy. W opiece nad dzieckiem nic jednak nie jest proste.

  czytaj całość
 • Kiedy odzwyczaić dziecko od smoczka?
  Kiedy odzwyczaić dziecko od smoczka?

  Podobnie jak moment wprowadzenia smoczka, tak moment jego odstawienia jest trudny do ustalenia i często trudny do zrealizowania. Wszystko zależy od indywidualnych cech i potrzeb dziecka. Zgodnie z zaleceniami położnych, smoczek najlepiej jest stosować do 4-7 miesiąca życia dziecka, a pod względem rozwoju uzębienia można spokojnie podawać go do 18 miesiąca. Taki czas jest bezpieczny pod kątem zaburzeń zgryzu.

  czytaj całość
 • Dlaczego warto używać smoczka?
  Dlaczego warto używać smoczka?

  Smoczka warto używać, ale rozsądnie i z głową. Smoczek nie może być sposobem na wszystko, na każdy płacz i niepokój dziecka. Jeśli maluch płacze, należy najpierw znaleźć przyczynę, a nie uspokajać go za wszelką cenę. Dziecko rodzi się z odruchem i ogromną potrzebą ssania. Niektóre dzieci zaspokajają tą potrzebę podczas karmienia, ssąc pierś czy przypominający ją smoczek butelki. Są jednak maluchy, dla których to za mało.

  czytaj całość
Showing 1 to 10 of 16 (2 Pages)
Czas prezentów Czas prezentów

Święta, urodziny czy po prostu pierwsza wizyta po pojawieniu się na świecie dziecka,  to czas prezentów. I tu pojawia...

czytaj całość
Nie chcę tego dziecka Nie chcę tego dziecka

Zdarza się, że mama lub oboje rodzice, nie mogą lub nie chcą opiekować się narodzonym dzieckiem. Ciąża nie zawsze...

czytaj całość
Położna i opieka lekarska Położna i opieka lekarska

Pierwsze dni dziecka to czas niespokojny zarówno dla maluszka jak i dla zmęczonej porodem mamy. Dla wyeliminowania...

czytaj całość