Kategorie
Partnerzy
Wyróżnienia
medal
Najnowsze posty
Butelki dla dzieci

Butelki dla dzieci

Aktywne filtry

Butelki do karmienia

Butelki do karmienia dzieci to nieodłączny element wyposażenia każdego rodzica. Przydają się one także w przypadku maluchów karmionych piersią do podawania odciągniętego pokarmu. Korzystanie z butelek do karmienia noworodków znacząco ułatwia kontrolowanie ilości podawanego płynu. W butelkach dla dzieci można podawać nie tylko mleko, ale również wodę czy herbatę, a nawet kaszkę.

Butelki do karmienia noworodka

Butelki dla noworodków przeznaczone są dla dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym oraz pokarmem matki. Bardzo często dziecko z różnych powodów nie chce lub nie może jeść bezpośrednio z piersi. W takim przypadku można odciągnąć mleko oraz podać je za pomocą specjalnej butelki. W przypadku noworodków najlepiej sprawdzają się modele wykonane ze szkła.

Bezpieczne karmienie dziecka butelką – o tym trzeba pamiętać

Karmiąc dziecko z butelki, należy pilnować, aby maluch miał odpowiednią pozycję. Nie można podawać pokarmu w pozycji leżącej. Dziecko powinno znajdować się w pozycji półleżącej z podłożoną ręką pod głową. Przed podaniem mleka należy jeszcze raz skontrolować temperaturę płynu. 

Bardzo ważne jest także przestrzeganie zasad dotyczących higieny butelek do karmienia dzieci. Muszą być one dokładnie wymyte oraz zdezynfekowane. W tym celu nie należy stosować środków antybakteryjnych, a zwykły płyn do naczyń. Podczas mycia należy dokładnie dotrzeć w każdy zakamarek butelki, aby uniknąć gromadzenia się bakterii. Po umyciu butelkę trzeba dobrze wyparzyć. Aby to zrobić, można wrzucić ją do wrzątku oraz gotować przez około 15 minut. Drugą metodą jest użycie sterylizatora. Dzięki przestrzeganiu tych zasad butelka będzie zawsze bezpieczna dla dziecka oraz gotowa do użycia.

AbuAbu – butelki dla dzieci w każdym wieku 

Butelki przydają się nie nie tylko przy karmieniu noworodków, ale także nieco starszym dzieciom np. do podawania wody. W ich przypadku świetnym rozwiązaniem są te wyposażone w uchwyty i wykonane z bezpiecznego oraz trwałego tworzywa. Jest ono odporne na uszkodzenia oraz bezpieczne dla dziecka. Wybierając butelkę dla dziecka, należy uwzględnić jego wiek. Pojemność powinna być dopasowana do aktualnego poziomu rozwoju, na którym znajduje się maluch. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór butelek dla noworodków i dzieci oraz smoczków do karmienia. Posiadamy także szeroki asortyment śliniaków dla dzieci oraz gryzaków.

Czas prezentów Czas prezentów

Święta, urodziny czy po prostu pierwsza wizyta po pojawieniu się na świecie dziecka,  to czas prezentów. I tu pojawia...

czytaj całość
Nie chcę tego dziecka Nie chcę tego dziecka

Zdarza się, że mama lub oboje rodzice, nie mogą lub nie chcą opiekować się narodzonym dzieckiem. Ciąża nie zawsze...

czytaj całość
Położna i opieka lekarska Położna i opieka lekarska

Pierwsze dni dziecka to czas niespokojny zarówno dla maluszka jak i dla zmęczonej porodem mamy. Dla wyeliminowania...

czytaj całość