Kategorie
Partnerzy
Wyróżnienia
medal
Najnowsze posty
Foteliki samochodowe 0-25 kg

Foteliki samochodowe 0-25 kg

Aktywne filtry

Foteliki samochodowe dla dzieci o wadze od 0 do 25 kilogramów to niezbędne akcesoria, zapewniające bezpieczeństwo i komfort najmłodszym pasażerom podczas podróży. Przy wyborze fotelika należy kierować się nie tylko wagą, ale także wzrostem i wiekiem dziecka, a także przepisami ruchu drogowego.

Foteliki dla najmłodszych, o wadze do 13 kilogramów, zwane są fotelikami grupy 0+. Zazwyczaj są one montowane tyłem do kierunku jazdy, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka w przypadku kolizji. Foteliki te są wyposażone w 3- lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo, oraz w miękkie wkładki chroniące głowę i szyję dziecka.

Foteliki dla dzieci o wadze od 9 do 18 kilogramów, nazywane są fotelikami grupy 1. W tym przypadku już można montować je zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Mają one regulowane oparcie, a także pasy bezpieczeństwa. Niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, takie jak regulowany kąt nachylenia siedziska, podłokietniki, czy zagłówki z regulacją wysokości.

Foteliki dla dzieci o wadze od 15 do 25 kilogramów to foteliki grupy 2. Te modele są już wyposażone w podstawy, które umożliwiają użycie standardowych pasów bezpieczeństwa samochodu.

Podczas wyboru fotelika samochodowego dla dziecka warto zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa, na przykład europejską normę ECE R44/04 lub R129 (i-Size), które gwarantują, że produkt spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dodatkowo, należy sprawdzić, czy fotelik ma dobrą ocenę w testach zderzeniowych, czy jest wygodny dla dziecka, łatwy w obsłudze, oraz czy pasuje do naszego samochodu.

Pamiętajmy, że prawidłowo zamontowany i dobrany do wagi i wzrostu dziecka fotelik samochodowy to klucz do jego bezpieczeństwa na drodze. Wybierając fotelik, kierujmy się przede wszystkim bezpieczeństwem, a nie względami estetycznymi czy cenowymi.

Czas prezentów Czas prezentów

Święta, urodziny czy po prostu pierwsza wizyta po pojawieniu się na świecie dziecka,  to czas prezentów. I tu pojawia...

czytaj całość
Nie chcę tego dziecka Nie chcę tego dziecka

Zdarza się, że mama lub oboje rodzice, nie mogą lub nie chcą opiekować się narodzonym dzieckiem. Ciąża nie zawsze...

czytaj całość
Położna i opieka lekarska Położna i opieka lekarska

Pierwsze dni dziecka to czas niespokojny zarówno dla maluszka jak i dla zmęczonej porodem mamy. Dla wyeliminowania...

czytaj całość