Kategorie
Partnerzy
Wyróżnienia
medal
Najnowsze posty
Śliniaki

Śliniaki

Aktywne filtry

Śliniaki dla dzieci

Śliniaki dla dzieci to akcesoria, bez których wielu rodziców nie wyobraża sobie życia. Dzięki nim możliwe jest zabezpieczenie odzieży maluchów przed zabrudzeniem podczas posiłków. Stosowanie śliniaków pozwala ograniczyć konieczność częstego prania dziecięcej odzieży. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim wchłanianie resztek jedzenia, które spadają podczas posiłków.

Śliniaki dla niemowląt

Śliniaczki stosuje się także u niemowląt, które nie mają jeszcze rozszerzanej diety. W takim przypadku służą one do wchłaniania śliny lub ulewającego się pokarmu. Śliniaczki można więc stosować już od urodzenia, jednak w pierwszych miesiącach życia mogą mieć postać kawałka bawełnianej tkaniny. W takiej formie są bowiem wystarczające aż do chwili, gdy rodzice zaczynają rozszerzanie diety.

Najpopularniejsze rodzaje śliniaczków dla dzieci

W naszej ofercie posiadamy duży wybór śliniaczków. Dzięki temu każdy rodzic wybierze takie akcesoria, które najlepiej spełniają jego oczekiwania. Najbardziej podstawowe są wiązane śliniaki, które mocuje się pod szyją dziecka za pomocą dwóch troczków. Są one wykonane z miękkiej i chłonnej bawełny.

Dla osób, którym zależy na zachowaniu czystości oraz tym, aby śliniak można było szybko i wygodnie wyczyścić, idealnym rozwiązaniem są modele silikonowe. Są one wyposażone w specjalne kieszonki, do których wpadają resztki jedzenia. Ich dużą zaletą jest możliwość mycia w zmywarce.

Aby skutecznie ochronić dziecko, które szczególnie lubi brudzić się podczas jedzenia, warto zastosować śliniaki dla niemowląt z rękawami. Są wygodne w ubieraniu oraz zdejmowaniu u skutecznie chronią dziecięcą odzież przed zabrudzeniem.

Dla ruchliwych dzieci doskonale sprawdzą się także specjalne fartuszki. Dzięki temu, że są one nieco większe, zakrywają praktycznie całe ubranie. Dziecko może podczas posiłku czuć się swobodnie, gdyż w żaden sposób nie krępują one ruchów.

AbuAbu – śliniaczki dla dzieci i niemowląt

Wybierając śliniak dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest on wykonany. Musi być bezpieczny i starannie wykonany, aby nie podrażniał delikatnej skóry malucha. Warto postawić na modele z naturalnej bawełny lub silikonu, a także wziąć pod uwagę potrzeby malucha.

W AbuAbu posiadamy szeroki asortyment różnych modeli śliniaczków dla dzieci, a także butelki i smoczki do karmienia.

Czas prezentów Czas prezentów

Święta, urodziny czy po prostu pierwsza wizyta po pojawieniu się na świecie dziecka,  to czas prezentów. I tu pojawia...

czytaj całość
Nie chcę tego dziecka Nie chcę tego dziecka

Zdarza się, że mama lub oboje rodzice, nie mogą lub nie chcą opiekować się narodzonym dzieckiem. Ciąża nie zawsze...

czytaj całość
Położna i opieka lekarska Położna i opieka lekarska

Pierwsze dni dziecka to czas niespokojny zarówno dla maluszka jak i dla zmęczonej porodem mamy. Dla wyeliminowania...

czytaj całość